Uudne käepael tagab patsientide kiire identifitseerimise

HP ja LaserBand töötasid välja uue
patsientide isikutuvastamise mooduse, mis võimaldab läbi patsientide kiire
identifitseerimise tagada arstiabi efektiivsema jõudmise abivajajateni.

LaserBand käepaelale, mis on valmistatud pehmest, kuid väga vastupidavast materjalist, saab haiglapersonal HP LaserJet printerit kasutades kanda kogu patsienti puudutava info, mis on oluline ravi kiiremaks korraldamiseks, teatasid ettevõtted.

Info kantakse käepaelale triipkoodi näol, mille skänneerimisel avaneb arvuti ekraanil otse haigla enda infobaasist pärinev ning seega kõige ajakohasem info patsiendist. Selline infokandja vorm aitab kokku hoida aega, mis senini on kulunud patsienti puudutava info otsimiseks ja edastamiseks erinevatest kataloogidest – piisab vaid ühest liigutusest.

Arstidele on selline infoedastamise ja saamise viis endisest mugavaim, sest andmebaasis lisatud või muudetud info on alati ajakohane ning puudub vajadus kirjutada teistele ravi käigus kokku puutuvatele arstidele käsitsi teateid. Piisab, kui andmebaasis täiendada patsiendi haiguslugu ja käepaela triipkoodi skännides ilmub see ekraanile, hõlbustades näiteks ravimite määramist.

Uus süsteem hõlbustab ka erinevate proovide ja uuringute läbiviimist laborites, kus seni tuli iga proovi võtmisel inimese andmed kirjutada käsitsi, kuid nüüd piisab samuti käepaela skänneerimisest proovide märgistamiseks.

Patsientide identifitseerimise tehnoloogia on esimesena kasutusele võetud Suurbritannias, ning on saadaval kõikjal Euroopas.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.