Kuressaare haigla ostis 700 000 krooni eest uusi voodeid

Kuressaare haigla ostis 700 000 krooni eest
20 uut ja kaasaegset voodit, mis teevad parandavad voodihaigete patsientide
tingimusi tunduvalt.

“See on tänapäeva viimane sõna, mis on jõudnud Kuressaare haigla patsientideni,” kiitis Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu uusi funktsionaalseid voodeid Oma Saarele. Ta rõhutas, et see on erakordne sündmus neile kõigile, et patsiendid said sellised patsiendisõbralikud voodid.

“Voodil on peaotsafunktsioonid, reiefunktsioonid ja seljatoefunktsioonid,” tutvustas kirurgiakliiniku perenaine Liivi Vaaks puldiga reguleeritavaid voodeid, näidates, et voodi peaosa tõstmiseks piisab ainult sellest, kui vajutada voodi otsas oleva puldi nupule, kuid see on vaid üks näide voodi võimalikest asenditest.

Voodi peatsis on ka teine pult, millega patsient saab ise oma asendit mugavaks reguleerida. Vanades voodites tuleb patsiendi asendi muutmiseks kasutada patju.

“Tahab aknast välja vaadata, siis lihtsalt vajutab nupule ja tõstab oma voodi kõrgemale,” rääkis Liivi Vaaks, lisades, et kui patsient ei tohi istuvas asendis olla, saab personal funktsioonid lukku panna, et haige ise voodi asendit muuta ei saaks.

Voodid osteti Tšehhi vabariigist, üks voodi maksis üle 35 000 krooni.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.