Kolts andis haigekassa konkurentsiametisse

Haigekassa lepingust tänavu ilma jääv OÜ
BioDesign omanik, taastusraviarst Ivo Kolts andis haigekassaga juhtunu ka
konkurentsiametisse, kes võttis juhtunu menetlusse.

Jaanuari keskel saatis Kolts konkurentsiametisse avalduse, milles palus kontrollida tervishoiuteenuste turul toimuvat. Avalduses selgitas ta, et Eesti Haigekassa juhatuse 13.12.2010 otsuse nr 295 alusel on tekkinud olukord, kus aastaid Eesti Haigekassa poolt finantseeritavat ambulatoorset eriarstiabi osutanud ettevõtted on partnerite valiku tingimustega jäetud ilma võimalusest osaleda partnerite valikus. Koltsi firma oli lepingu saanud kuus aastat, kuid selleks aastaks andis haigekassa esindaja talle teada, et lepingut enam ei saa. "Mind kutsuti välja ja teatati suuliselt, mingit kirja selle kohta ei ole," selgitas Kolts.

Kolts kirjutas konkurentsiametile, et Eesti haigekassa juhatuse otsusega on tulevased lepingupartnerid juba ette määratletud nende geograafilise asukohaga. Samuti sellest, et talle teadaolevalt on 2010. a kevadsuvel haiglate juhatused esitanud haigekassale taotlused anda ambulatoorseks taastusraviks planeeritud summad üle haiglate ambulatoorse taastusravi üksustele.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja Juhan Põldroos teatas Meditsiiniuudistele, et on tõepoolest alustanud menetlust Biodesign OÜ 14.01.2010 avalduse põhjal, milles paluti kontrollida tervishoiuteenuste turul toimuvat. "Käesoleval hetkel kogub konkurentsiamet veel teavet ja selgitusi ning omapoolset seisukohta me võtnud veel ei ole," lisas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.