USAs levib haruldane seeninfektsioon

USAs Missouri osariigi tornaadopiirkonnas
haigestus kaheksa inimest haruldase seeninfektsiooni tagajärjel.

Kolm haigestunut on juba surnud ning võimud kardavad, et haigestunuid on veelgi, vahendas postimees.ee Soome lehte Helsingin Sanomat.

Haiguse tekitajaks on nutthallikulaadsed (Mucolrales) seened. Neid seeni on mitu liiki, kuid nende tekitatud haigust nimetatakse ühiselt mukormükoosiks.

Mukormükoos on haruldane seenhaigus, mis esineb peamiselt immuunsüsteemi probleemidega inimestel. Haigestumine toimub nende seente eoste sissehingamise tagajärjel.

Kõikidel Missouris haigestunutel avastati seeneinfektsioon naha alt, mis on äärmiselt ebatavaline. Meditsiiniasjatundjate arvates võis tornaado paisata maapinnas olevad seened ja nende osakesed õhku, kust nad on sattusid inimeste nahapinnale või otse haavadesse.

Seeneinfektsioon avastati pärast kolme surnukeha uurimist. Nende haavadest leiti kasvamas nutthallikulaadseid. Pärast seda on leitud veel viis haigestunut. Kõnealuse infektsiooni ravi on kirurgiline ja kahjustada saanud koeosa lõigatakse ära. Samuti püütakse seeninfektsioonist jagu saada süstitavate ravimite abil.

Mukormükoos kulgeb väga kiiresti ning haigestunute suremus on suur.

Missouris asuvat Joplini linna tabas tornaado 22. mail. Selle tagajärjel hukkus 151 inimest ja üle 900 sai kannatada.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.