SA TYK Lastefond toetab raske nahahaigusega Laurat 1500 euroga

Keerulist nahahaigust põdeva väikese Laura
(16 kuud) ülitundlik nahk vajab pidevat ja kallist hoolitsust. Lastefond
toetab perekonda 1500 euroga, teatas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi (TYK)
Lastefond.

Tüdrukul on bulloosse epidermolüüsi tõttu probleemiks villid ja erosioonid nahal ja limaskestal. Tema nahk on väga tundlik ning võib kahjustuda iga vähegi tugevama kontakti või hõõrdumise tagajärjel. Lisaks välistele probleemidele tekkivad valulikud erosioonid ka suu limaskestale, mille tõttu on Laural raskuseid söömisega.

Laura ema Tatjana sõnul on haigekassa taganud neile küll 100-protsendilise soodustusega ravimid, mida laps aga iseenesest ei vaja.

"Meie jaoks on olulised just sidumisvahendid ja kreemid, kuid neid peame ostma täishinnaga," räägib tüdruku ema. Vajalikud kreemid kuuluvad apteegis käsimüügiravimite hulka. Vahendid on kallid ning Laura perel kulub selle peale üle 200 euro kuus.

Lapse nahk vajab pidevalt erihoolitsust, millest sõltub täielikult tüdruku seisund. Ilma korraliku hoolitsuseta võivad villide paranemisel tekkida armid, mis takistavad erinevate kehaosade liikuvust. Hoolitsuse eesmärk on vältida puuet tekitavaid tüsistusi.

Lastefondi tegevjuhi Küllike Saare sõnul toetatakse perekonda vajalike vahendite muretsemisel käesoleva aasta lõpuni 250 euroga kuus.

Bulloosne epidermolüüs on harva esinev nahahaigus. Kaasasündinud haigust pole võimalik välja ravida, kuid õige hooldusega on võimalik vaegusi leevendada.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.