Andmekaitse inspektsioon asub E-tervise turvalisust uurima

Andmekaitse inspektsioon (AKI) teatas, et
asub tervise infosüsteemi (TIS) korraldust jälgima. Ametliku järelvalve
algatamise teadet pole E-tervise SA-le siiski veel esitatud.

«Terviseandmete liigkerge kättesaadavus, kahtlused süsteemi korrektse kasutamise osas ja inspektsioonile laekunud kaebused terviseandmete lekkimise kohta on põhjused, miks kogu süsteemi tuleb vaadelda tervikuna,» teatas inspektsiooni nõunik Stiina Liivrand täna.

Eesti E-tervise SA ajutine juht Pille Kink kinnitas, et AKI või sotsiaalministeerium pole neile ametlikku järelvalve algatamise teadet veel edastatud.

Ta lisas, et TIS-il on täna delikaatsete isikuandmete töötlemise luba olemas ning teostatud on ka kohustuslik ISKE audit.

"AKI otsusesse süsteemi täiendavalt kontorllida suhtume positiivselt, sest iga täiendav sõltumatu kontroll annab objektiivsema hinnangu süsteemi turvalisusele ja seega ka kindlustunde, et asjad on õigesti tehtud või tuleb teha täiendavaid muudatusi," ütles Kink.

AKI teatas täna pärast Postimehe artikleid, kus leiti, et E-tervises olevaid patsientide andmeid saavad teada ka kõrvalsied isikud, et inspektsiooni hinnangul on lubamatu, et nii tähtsa infosüsteemi ümber on kahtluse ja usaldamatuse foon. Liivrand täpsustas, et viimastel päevadel on inspektsioonile esitatud ka mõned kaebused. Mitme juhtumiga tegu on, alles selgitatakse.

«Loomulikult vaadatakse läbi üksikkaebused, kuid need on ka viidad üldiste probleemide juurde,» lisas ta.

AKI võtab vaatluse alla terviseandmetele ligipääsu korralduse ning seab eesmärgiks, et süsteemi enese sisekontroll hakkaks tööle senisest tõhusamalt.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.