Galerii: Ingeraineni ideaalilähedane tervisekeskus

Tallinna Perearstide Seltsi juhatuse
esinaise Diana Ingeraineni 7 aastat tagasi käima lükatud idee moodsa
tervisekeskuse ja hooldushaigla sümbioosist sai 18. augustil Tallinnas Õismäel
nurgakivi.

"Tervisekeskuse isaks on EL Struktuurifondid, emaks Lääne-Tallinna Keskhaigla ja mina olen kosjasobitaja," ütles Ingerainen nurgakivi asetamise tseremoonial Äripäeva andmetel.

"See, mis lõpuks välja kujunes, ongi pea ideaalilähedane," kiitis Ingerainen.

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juhatuse esimees Boris Kirt märkis, et iga elu on seda väärt, et tagada talle parim arstiabi.

„Suurendades ambulatoorse eriarstiabi teenuste osatähtsust, leevendatakse pikki ooteaegu, lühendatakse ravijärjekordi ning kiirendatakse patsientide ravi kättesaadavust," rääkis Kirt.

Uues tervisekeskuses hakkavad tööle perearstid ning eriarstid koos nende tööks vajaliku taristuga. See tagab Kirdi sõnul väga hea koostöö perearstidega, sest nende poolt suunatavate patsientide professionaalne erialane konsultatsioon tagab parima teenindamise kogu raviperioodi tsüklis.

Uues tervisekeskuses hakkab tööle viis perearstikeskust, mis hetkel asuvad Väike-Õismäe polikliinikus: Haabersti Perearstikeskus, Järveotsa Perearstikeskus, kolm perearsti – dr Puzle, dr Pärna ning dr Usgam.

Kokku teenindavad 40 000 Tallinna patsienti 18 perearsti ning 18 pereõde. Lisaks on tulevases keskuses planeeritud ruumid veel ühele Tallinna Munitsipaalperearstikeskusele ning LTKH Psühhiaatriakeskusele, LTKH eriarstidele (kirurgia, dermatoveneroloogia, kardioloogia, neuroloogia, günekoloogia, oftalmoloogia), LTKH labori- ja piltdiagnostika teenuste osutajatele, stomatoloogidele, taastusravile ning tugifunktsioonidele.

Lääne-Tallinna Keskhaigla haldusjuhi Märt Kõlli sõnul jätkavad perearstid tööd kuni juurdeehituse valmimiseni praeguses hoones. Edaspidi jätkavad perearstid tööd uue hoone III ja IV korrusel.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.