Pevkur: tervishoiusüsteemide arendamine tagab tervema majanduse

Sotsiaalminister Hanno Pevkur osaleb esmaspäevast
kolmapäevani Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) regionaalkomitee
kohtumisel Bakuus, kus muuhulgas arutatakse tervishoiuküsimuste lahendamist
finantskriisi ajal.

Regionaalkomiteel tehakse vahekokkuvõte tervisesüsteeme käsitlevast Tallinna hartast ja selles seatud eesmärkide täitmisest WHO Euroopa regiooni liikmesriikides. Teemat käsitlevas paneelis ettekande teinud sotsiaalminister Pevkur rõhutas, et tervishoiusüsteemi tuleb arendada ja tugevdada igal ajal vaatamata finantsolukorrale.

„Tallinna harta sõnum tervise ja eduka majanduse seostest omandasid erilise tähenduse just kriisiaastail. Mul on hea meel, et Bakuus jõuti Tallinna harta vaheraportini, mis teeb ülevaate sellest, kuidas riigid tervisesüsteemide tugevdamisega keerulistes majanduslikes oludes toime on tulnud. Kuigi ka Eesti on pidanud kriisaegadel raskeid otsuseid tegema, oleme siiski suutnud hoida ja nüüdseks isegi taas suurendada tervishoiu rahastamist,“ lisas Pevkur.

Tallinna harta rahvusvahelisele tähtsusele viitas oma regionaalkomiteel peetud kõnes ka Maailma Terviseorganisatsiooni peadirektor dr Margaret Chan öeldes: „Tallinna harta, pealkirjastatud kui „Tervisesüsteemid tervise ja jõukuse heaks“, on Euroopa regiooni tervisepoliitika teedrajav tähis. Vaatamata majanduskriisile suutsid riigid hartaga võetud kohustusi järgida ning tervisesüsteemide toimivust tõhustades leevendada majanduskriisi mõju vaesematele ja haavatavamatele inimestele.“

Maailma Terviseorganisatsiooni regionaalkomitee kohtumine Bakuus toob 12.-15. septembril kokku Euroopa regiooni esindajad 53 riigist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.