Valmis ELi raport piiriülestest terviseriskidest

09.09.2011 avaldas Euroopa Komisjon raporti
terviseturvalisusega seotus küsimuste osas läbi viidud konsultatsioonide kohta.

Veebiküsimustikule vastas selle aasta I poolaastal 75 asjaosalist erinevatest Euroopa riikidest. Enamik vastajaid toetab terviseturvalisuse küsimuste käsitlemist laiemal tasemel. Siia alla hõlmati muuhulgas ka näiteks tahtliku tegevuse tagajärjel või tahtmatult aset leidvad bioloogilised, keemilised ja looduslikud ohud. Lisaks tõdeti raportis, et:
• Valmisoleku planeerimine peaks hõlmama kõiki EL piiriüleseid terviseriske ning EL peaks kandma rahvuslike valmisoleku plaanide koostamise julgustamisel ja koordineerimisel keskset rolli.
• Rahvastiku terviseriskide hindamiseks on vaja paremaid vahendeid. Usaldusväärne, pidev ja ajakohane teaduslik ekspertiis toetaks otsusetegijaid poliitikate ja otsuste tegemisel.
• Tervisekriiside käsitlemine Euroopa tasandil peaks kõigi terviseriskide osas paranema. Eesmärgiks on rahvatervise meetmete optimaalne juurutamine ja viivituste vähendamine.
Euroopa Liidus on alates 1998. aastast kehtinud nakkushaiguste levikut käsitlev poliitika ja õigusraamistik. Käesoleva raporti koostamise osaliste tegevuse eesmärgiks on kõigi muude piiriüleste terviseohtude osas kodanikele võrreldavate tervisekaitsemeetmete tagamine. Raporti tulemused on kasulikud käesoleval ajal toimuva erinevate poliitikavõimaluste ja süsteemi jätkusuutlikkuse analüüsis.
Rohkem teavet saab aadressilt http://ec.europa.eu/health/preparedness_response/policy/index_en.htm

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.