PERH saab 43,5 miljonit eurot laenu

Euroopa Investeerimispank (EIP) annab
Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juurdeehituseks ja renoveerimiseks 43,5
miljonit eurot laenu.

Täna Luxembourgis allkirjastatud lepinguga aitab EIP rahastada haigla C- ja patoloogiakorpuse renoveerimist, teavitas haigla uudistekülg.

Renoveerimise käigus valmivad uued ruumid laboratooriumile ja verepangale, päevakirurgia osakonnale, polikliinikutele ja kardioloogiakeskusele. Uutesse ruumidesse kolivad ka invasiivkardioloogia, kardiointensiivravi ja funktsionaaldiagnostika osakonnad.

Projekti valmimisel, 2014. aastal, paraneb haigla raviteenuste kättesaadavus ja kvaliteet. Lisaks suurendab projekt haigla tõhusust ja kuluefektiivsust. Kogu projekti maksumus on hinnanguliselt ligikaudu 170 miljonit eurot. Lisaks rahastatakse projekti Euroopa Regionaalarengu Fondi, Põhjamaade Investeerimispanga ja Regionaalhaigla enda vahenditest.

"Eelkõige saavad projekti teise etapi raames renoveeritud C-korpusest kasu meie polikliinikute külastajad, eriti onkoloogilist ning südame- ja veresoonkonnahaiguste ravi vajavad patsiendid," ütles PERHi juhatuse esimees Tõnis Allik.

Euroopa Investeerimispanga eesmärk on aidata põhjendatud investeeringute rahastamisega edendada Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide integratsiooni, tasakaalustatud arengut ning majanduslikku ja sotsiaalset ühtekuuluvust. Euroopa Investeerimispank on Euroopa Liidus pikaajalisi laene andev asutus, mille aktsionärid on 27 liikmesriiki.

Kõnealune laen on üks mitmest laenust, millega toetatakse ELi Läänemere piirkonna strateegiat ja selle nelja prioriteeti: jätkusuutlik keskkond, piirkonna areng, suurem ligipääsetavus ja atraktiivsus ning ohutus ja turvalisus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.