Patsiendiseaduse eelnõu ootab viimaseid päevi kommentaare

Septembris panid sotsiaaldemokraadid Heljo
Pikhof ja Eiki Nestor internetti kommenteerimiseks üles patsiendiseaduse eelnõu.
Kuigi aeg avalikuks aruteluks hakkab lõppema, pole kommenteerimiseks avatud
veebifoorumisse veel ühtki kirja laekunud, kirjutas Tarbija24.

«Meie sooviks on luua seadus, mis oleks lihtsasti loetav ja igaühele arusaadav. Seetõttu ootame eelnõu kohta 17. oktoobrini 2011 teie kommentaare ja märkuseid,» kirjutavad eelnõu autorid riigikogu lehel. Samasse on postitatud ka eelnõu ja selle seletuskirja tekst.

Heljo Pikhof jagas patsiendiseaduse eelnõu teemal täna selgitusi Vikerraadio saates «Reporteritund». Ta märkis, et kuigi aastatel 1999-2001 loodud seadustega on Eestis tervishoiuvaldkond üldiselt üsna hästi reguleeritud, on patsiendiseadust siiski vaja. Selle sihiks on reguleerida patsiendi ja arsti-õe suhteid ning panna paika vaidluste lahendamise kord.

Samas saates sõna võtnud patsientide ja tervishoiutöötajate esindajad olid päri, et patsiendiseadust on vaja. Patsientide esindusühingu jurist Marika Kabal tõi välja, et patsiendi õigused ja kohustused on vaja koondada ühte dokumenti ning see dokument peaks olema kõikidele inimestele arusaadav. Märksõnu «lihtne», «hõlpsasti loetav» ja «arusaadav» on Pikhofi kinnitusel ka antud eelnõu koostamisel silmas peetud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.