Kollatõve viiruse tõi Viljandimaale mõni külaline

Möödunud nädalal selgusid Euroopa Liidu
viirushepatiitide referentslaboris tehtud Viljandimaa hepatiidihaigete uuringute
tulemused, mille põhjal on haigustekitajaks valdavalt A-hepatiidi viiruse IB
genotüüp. Vaid ühel haigel tuvastati viiruse IA genotüüp.

Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsari sõnul kinnitavad Euroopa Liidu viirushepatiitide referentslaboris tehtud uuringute tulemused terviseameti varasemat seisukohta, et uus A-hepatiidi viiruse tüvi toodi Viljandisse sisse mõni asümptomaatiline külaline.

Viljandis avastatud A-hepatiidi viiruse IB genotüüp on referentslabori andmetel väga sarnane Vahemere kagupiirkonnas ja eeskätt Egiptuses ringleva IB genotüübiga. Sama viiruse genotüüpi on Euroopa riikidesse sisse toodud nii reisijate kui ka toiduainetega.

A-hepatiidi viiruse IB genotüübi ringlus on Eestis tuvastatud esmakordselt, mistõttu Viljandi ja Viljandimaa elanikud ei omanud tõenäoliselt immuunkaitset selle genotüübi vastu.

Sama võib öelda ka Eesti ülejäänud piirkondade elanike kohta, sest Viljandiga on seotud Tallinna, Raplamaa, Harjumaa, Lääne-Virumaa, Pärnumaa ja Tartumaa elanike nakatumine.

A-hepatiidi viirused on haigestumist põhjustanud ka eelnevatel aastatel, kuid siis on tegemist olnud viiruse IA ja IIIA genotüüpidega, märgib terviseamet. Viiruse samad genotüübid ringlesid Eestis ka kahel eelneval aastal.

Eelmisel nädalal lisandus Eestis viis A-viirushepatiidi haigusjuhtu, neist neli Viljandimaal. Üks haigusjuht registreeriti Raplamaal, mis ei ole seotud Viljandiga.

Viljandiga seotud haigusjuhte on käesoleva aasta suvest alates kinnitatud 87: Viljandimaal 72, Tallinnas 8, Raplamaal 3, Harjumaal 2 ja Tartumaal 1 juht.

Kokku on aasta algusest registreeritud Eestis 98 A-viirushepatiidi haigusjuhtu.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.