Ekspertkomisjonile õigusi ja võimalusi juurde

Sotsiaalministeerium saatis
kooskõlastusringile eelnõu, mis võimaldab tervishoiuteenuse kvaliteedi
ekspertkomisjonil (TKE) juhtida tervishoiutöötajate erialaühenduste tähelepanu
teenuse osutamisel esinenud veale ning teha ettepanekuid, vältimaks edaspidi
sarnaste ravivigade kordumist.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur märkis, et kehtiva tervishoiuteenuste korraldamise seaduse kohaselt on ekspertkomisjonil õigus teha ettepanekuid terviseametile, haigekassale ja tervishoiuteenuse osutajatele, kuid mitte erialaühendustele. „Tuleb siiski möönda, et ka erialaühendused on vabatahtlikult aktsepteerinud TKE soovitusi ja ettepanekuid. Küll on antud muudatused suunatud paremale õigusselgusele ja ka vastutuse suurendamisele, mis omakorda peaks tugevdama tervishoiuteenuste kvaliteeti,“ lisas Pevkur.

Lisaks võib tulevikus komisjon kaasata oma töösse sotsiaalministeeriumi juriste, kuna TKE menetlustoimingute ja hinnangute õiguspärasus võimaldab eeldatavalt vähendada hilisemaid kohtuvaidlusi. Juristiharidusega isiku ülesanne on TKE liikmete juriidiline nõustamine töö käigus, (s.h koosoleku ajal), kuid mitte õigusabi andmine avalduse esitajatele ega õiguslik ekspertiis. Samuti tekib TKE-l seadusega võimalus kaasata oma töösse psühholooge või sotsiaalvaldkonna spetsialiste juhtudel, kui avalduse esitaja ja komisjoni vahelise suhtlemise korraldamisel on tarvis täiendavat tuge. Siinkohal on silmas peetud isiku ja komisjoniliikmete vahelise suhtlemise asjatundlikku ja konfliktivältivat suunamist, mitte psühholoogilist ekspertiisi.

Eelnõu läks kooskõlastamiseks ministeeriumitele EISi kaudu ja arvamuse avaldamiseks Eesti Arstide Liidule, Eesti Haiglate Liidule, Eesti Perearstide Seltsile, Eesti Patsientide Nõukojale.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.