Riigi kulud HIVi ja AIDSi ravimite ostmisele kasvavad ülikiiresti

Tuleval aastal kavatseb Eesti riik kulutada
HIVi ja AIDSi ravimite ostuks 9,24 miljonit eurot. Seda on viiendiku võrra
rohkem kui tänavu ja üle 2,5 korra enam kui mullu, kirjutas Eesti
Päevaleht.

„Peamine tegur on uute ravisaajate lisandumine,“ selgitab sotsiaalminister Hanno Pevkur. „Järgmiseks aastaks on ravimite hankimist nõustav komisjon prognoosinud 700 uut patsienti. Lisaks neile on Eestis praegu juba 2000 nakatunut ja haiget.“

AIDSi ja HIVi epideemia on nii ulatuslik, et nende ravimite soetamine kuulub juba Eesti riigi suuremate investeeringute sekka.

Riigieelarve täitmise aruande kohaselt olid kõnealused ravimid 4,64 miljoni euro suuruse kuluga kolme esimese kvartali suurimate investeeringute ja -toetuste seas riigimaanteede remondi, Väo-Maardu teelõigu ja tervishoiu infrastruktuuri arendamise järel koguni neljandal kohal.

Kokku kavatseb riik tänavu kulutada AIDSi ja HIVi ravimitele 7,72 miljonit eurot. Kulu iga nakatunu või haige kohta on keskmiselt 3835 eurot aastas.

Pevkur märkis ka kulusid selgitades, et riik ostab ravimeid korraga kauemaks kui aastaks, sest rohkem ostes on kaup odavam, hankimiseks kulub kokkuvõttes vähem tööd ning varustatuse „lünkade“ tekkimise tõenäosus on väiksem.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.