Haigekassa muudab ämmaemandate teenuseid

Haigekassa nõukogu kinnitas uue
tervishoiuteenuste loetelu, milles muu hulgas on muudetud ämmaemandusabi
teenuseid.

Valitsus uut loetelu veel vastu võtnud ei ole.

Haigekassa avalike suhete juhi Evelin Koppeli sõnul ei lisata loetellu järgmisel aastal ämmaemandate poolt osutatavaid teenuseid sellel kujul nagu taotleti, vaid muudetakse seniste koodidega tähistatud teenuseid.

Ehk siis koodiga 3008 tähistatud teenus „Õe või ämmaemanda iseseisev vastuvõtt“ asendatakse kahe erineva teenusega: „Õe iseseisev vastuvõtt“ (kood 3035) ja „Ämmaemanda iseseisev vastuvõtt“ (kood 3037).

Koodiga 3024 tähistatud teenus „Õe või ämmaemanda koduvisiit“ teenus asendatakse kahe eraldiseisva teenusega: „Õe koduvisiit“ (kood 3036) ja „Ämmaemanda koduvisiit“ (kood 3038).

"Muudatuse tulemusel on võimalik jälgida eraldi õdede ja ämmaemandate tegevust," selgitas Koppel. "Teades ämmaemandate tegevust ning selle mahtu, on võimalik edaspidi analüüsida teenuste kasutust ning vajadusel jätkata teenuste kirjelduste läbivaatamisega," lisas ta.

Uute teenuste piirhinnad Koppeli sõnul ei muutunud võrreldes täna kehtivate koodidega 3008 ja 3024 tähistatud teenustega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.