Pool miljonit eurot rakuravi klastri arendamisele

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS)
otsustas toetada 495 585 euroga rakuravi klastri arendamist.
Toetussumma moodustab 70% taotlusest.

Klastrite arendamise programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Rakuteraapia ehk rakuravi on regeneratiivse ja esteetilise meditsiini osa, kus ravi põhineb rakkude kasutamisel hävinud kudede asendamiseks ja regeneratiivsete protsesside kiirendamiseks, kasutades tervete rakkude siirdamist haigesse organisse.

Rakuravi klastri missioon on kujundada regeneratiivse meditsiini ja rakuravi valdkond Eesti biotehnoloogia ekspordi lipulaevaks. Rakuravi klastris osalevad ettevõtted on innovatiivsete ravimeetodite ja -tehnoloogiate loojad, juurutajad, tootjad, kasutajad ja teenusepakkujad.

„Rakuravi klaster tahab Eestis välja arendada rahvusvahelisel tasemel rakuteraapia meditsiinikeskuse, ühendades Eesti ja Läänemere piirkonna kompetentsi ja koondades kokku selles piirkonnas tegutsevad valdkondlikud ettevõtted, haridus- ja teadusasutused ning avaliku sektori organisatsioonid,“ selgitas EASi klastrite programmi koordinaator Tiiu Evert.

Projektis osaleb 13 partnerit, nende seas Protobios OÜ, Cellinn Technologies OÜ, Biolaborid OÜ, E-Geen AS, Labas AS, Medco Partners OÜ, Taastava Kirurgia Kliinik OÜ, Ortopeedia Arstid AS, Kevelt AS, Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus AS, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, TÜ Kliinikum SA.

Perioodil 2009 – 2011 on EAS toetanud kokku 13 täisklastri arendamist kogusummas 5,6 mln eurot.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.