Anna lapsele aedviljade söömise eest preemia

Kui teie koolieelik kirtsutab aedviljade
peale ainult nina, siis võib abi olla väikeste preemiate pakkumisest isegi
aedviljade maitsmise eest, soovitab värske uuring.

Uurijad on leidnud, et kui vanemad andsid oma 3-4 aastastele lastele kleepeka iga kord, kui nood ebameeldivaid aedvilju kasvõi maitsesid, muutus mõne aja pärast koolieelikute suhtumine sellistesse toiduainetesse, kirjutas Reuters.com.

Mõne nädala pärast hindasid kleepekaid saanud lapsed aedvilju, mida nad enne täiesti vältisid, kõrgemalt. Samas leidis uuring, et sõnalisel ergutamisel samalaadne mõju puudub.

Uuringus keskendusid uurijad aedviljadele, mida koolieelikud söömast keeldusid. Uuringu läbi viimiseks jagati 173 perekonda kolme gruppi. Esimeses grupis kasutasid vanemad kleepekaid lapse premeerimiseks iga kord, kui nood kasvõi maitsesid vastumeelseid aedvilju (näiteks porgandid, seller, kurk, paprika, kapsas või suhkruherned).

Teise grupi puhul kasutasid vanemad laste ergutamiseks kiitmist („Suurepärane, sa oled väga hea aedviljamaitsja!“). Kolmas grupp oli „kontroll“, kus vanemad ei kasutanus mingeid erilisi aedviljasöömist edendavaid taktikaid. Esimesse ja teise gruppi kuuluvad vanemad pakkusid oma lastele kindlat aedvilja iga päev 12 päeva vältel.

Varsti pärast uuringu lõppu selgus, et esimesse gruppi kuuluvad lapsed hindasid eelnevalt põlatud aedvilju kõrgemalt, kui teistesse gruppidesse kuuluvad.

Uuringu kohaselt on 10 päeva piisav aeg selleks, et muuta lapse suhtumist.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.