Eesti aitab Helmandi provintsi tervishoiuvaldkonda üles ehitada

Välisministeerium toetab Afganistani
Lashkar Gah linna tervishoiutöötajate koolituskeskuse sisustamist ja laiemalt
Afganistani Helmandi provintsi tervishoiussektori arendamist.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Afganistani ülesehitamiseks jätkuvalt vajalik rahvusvahelise kogukonna pühendumus ja toetus. Sõjalise panuse kõrval vajab Afganistani ka arenguabi, et saavutada olukord, kus afgaanid saaksid ise oma riigiga hakkama ning ei sõltuks enam doonorriikide abist, teatas välisministeerium.

„Afganistan vajab rahvusvahelise üldsuse toetust ja Eesti panus selle maailma ühe vaeseima riigi abistamiseks on igati oodatud,“ ütles Paet.

Välisminister märkis, et Afganistani arengukoostöös oleme viimastel aastatel keskendunud Helmandi provintsi tervishoiusektori arendamisele.

„Üks oluline valupunkt Helmandis on kvalifitseeritud meditsiinipersonali vähesus. Seetõttu panustab Eesti Lashkar Gah linnas asuva tervishoiualase koolituskeskuse sisustamisse. Koolituskeskus annab hea eelduse hapra tervishoiusüsteemi tugevdamiseks ja aitab seeläbi otseselt parendada ka Helmandi provintsi elanike olukorda,“ märkis Paet.

Samuti eraldab välisministeerium raha Afganistani ülesehituse usaldusrahastusse (ARTF).

Välisministeeriumi toetab Afganistani tervishoiuvaldkonna arendamist eraldades 65 000 USA dollarit Ühendkuningriigi Konfliktifondi (the Conflict Pool) Lashkar Gah’s asuva tervishoiutöötajate koolituskeskuse sisustamiseks ja 250 000 eurot Maailmapanga poolt hallatavasse Afganistani ülesehituse usaldusrahastusse (Afghanistan Reconstruction Trust Fund - ARTF).


Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.