Tartu ülikool valis Helle Karro professoriks

Tartu Ülikooli (TÜ) nõukogu valis oma
16. detsembri istungil sünnitusabi ja günekoloogia professoriks Helle Karro ning
nimetas emeriitdotsendiks Kersti Meiesaare.

Helle Karro sündis 1957. aastal ja lõpetas arstiteaduskonna aastal 1981. Meditsiinidoktori kraadi sai ta 1999. aastal.

Ta on töötanud naistearstina Tallinna Pelgulinna haiglas ning olnud TÜ sünnitusabi ja günekoloogia õppetooli hoidja, dotsent ning naistekliiniku juhataja. Alates 1999. aastast kuni siiani on Helle Karro juhatanud TÜ Kliinikumi naistekliinikut ning 2007. aastast olnud TÜ sünnitusabi ja günekoloogia professor.

Tema põhilised uurimisvaldkonnad on seotud perinataalse epidemioloogia, seksuaal- ja reproduktiivtervise, käitumise ja nende mõjurite analüüsiga, teismeliste
seksuaaltervise, naiste tervise ja hormoonasendusraviga üleminekueas, sünnitushirmu ja vägivalla kogemuse vahelise seose ning sellest tulenevate sekkumistega sünnitusabis ning peamine uurimissuund on viljatus, epidemioloogia, diagnostika ning ravi.

Tema sulest on ilmunud kokku 100 teaduslikku publikatsiooni, neist 36 rahvusvahelise levikuga väljaannetes.

Helle Karro on nii kodu- kui välismaal tunnustatud naistearst ja õppejõud ning kuulub mitmetesse erialaorganisatsioonidesse. Tema juhendamisel on kaitstud kaks doktorikraadi ning juhendab ta veel seitset doktoranti.

Emeriitdotsendiks nimetatud Kersti Meiesaar (1950) lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli majandusteaduskonna 1973. aastal. Doktorikraadi kaitses ta 1980. aastal ENSV Teaduste Akadeemia majanduse instituudi juures.

Kersti Meiesaar on töötanud TÜ majandusteaduskonna majandusküberneetika ja statistika kateedris assistendi, vanemõpetaja ja dotsendina. Aastatel 1996-1999 oli ta arstiteaduskonna tervishoiu instituudis erakorraline dotsent ja tervishoiuökonoomika õppetooli hoidja.

Alates 2000. aastast on Kersti Meiesaar olnud ametis TÜ arstiteaduskonna tervishoiu instituudis, tervishoiuökonoomika õppetooli juures dotsendina.

Lisaks valis Tartu Ülikooli nõukogu bioinformaatika professoriks Jaak Vilo, programmeerimiskeelte semantika professoriks Varmo Vene ja tarkvaratehnika professoriks Marlon Dumase.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.