Ekspertarstid said loa saada TISist puuete tuvastamiseks infot

Täna valitsuse vastu võetud seaduseeelnõud
kohaselt antakse sotsiaalkindlustusametis ekspertiisiga tegelevatele
ametnikele ja ekspertarstidele puude raskusastme ja püsiva töövõimetuse
tuvastamiseks juurdepääsuõigus tervise infosüsteemis (TIS) olevatele
isikuandmetele.

Tegemist on lisaks kehtivale menetluskorrale täiendava, elektrooniliste andmete käitlemisele tugineva menetlusega, mille kohaselt hakatakse ekspertiise teostama tervise infosüsteemis sisalduvate isikuandmete alusel.

Vastavaid andmeid on õigus kasutada üksnes ekspertiisi taotleva isiku nõusolekul.

Eelnõu rakendumise eeldus on see, et tervishoiuteenuse osutaja poolt TISi saadetud terviseandmed on koostatud ja kirjeldatud piisava põhjalikkusega, mille alusel on sotsiaalkindlustusametil võimalik teha puude raskusastme ja püsiva töövõimetuse tuvastamise otsus ning et kõik tervishoiuteenuse osutajad täidavad kõrvalekaldumatult tervishoiuteenuste korraldamise seaduses ette nähtud elektroonilise dokumenteerimise kohustust.

Paralleelselt säilitatakse tervishoiuteenuse osutajale võimalus edastada isiku tervislikku seisundit kirjeldavad andmed vormil.

Eelnõu jõustumisel väheneb nende pere- ja eriarstide koormus isiku terviseseisundi kirjeldamisel, kes on ühinenud tervise infosüsteemiga ning edastavad sinna isikute terviseandmeid. Isiku terviseandmete elektrooniline menetlus ei muuda puude raskusastme või püsiva töövõimetuse taotlemise ega tuvastamise protsessi.

Eelnõuga kaasnev kogukulu on 201 226 eurot.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.