Meditsiiniuudiste selle aasta parimad lehelood

Lugejatest žürii abiga selgitas
Meditsiiniuudiste toimetus selle aasta parimad paberlehes ilmunud lood.
Meie kolm ajakirjanikku valisid välja oma parimad tööd ja saatsid hindamiseks
arstidele ning teistele meditsiiniga seotud inimestele.

Esimese koha pälvis Triin Taburi novembris ilmunud lugu, milles ta kirjutas arstide tänavusest 1700eurosest rekordpalgast ja sellest, mis on numbri taga. Arvutused näitasid, et suure palga tõi paljuski üha kasvav ületunnitöö hulk, mille eest tasutakse aasta-aastalt väiksema koefitsiendiga ja mida tihti üldse ületööna ei saa kajastada, kuna seadustega on tööajale piir pandud.

Lugu ise valmis üsna kiiresti pärast seda, kui olime toimetuses vaaginud, mis võtmes palgauudisele läheneda. Tervise Arengu Instituudist numbreid juurde küsides torkaski silma huvitav tendents, et ületunde on juurde tulnud. See on loogiline, sest välismaale suunduvate meedikute töö tuleb ju kellelgi ära teha.

Tööjõupuudusest ajendatud oli ka tänavune III koha lugu, Violetta Riidase suvine põige Narva Haiglasse. Ta kirjeldas pragmaatiliselt olukorda Eesti piirilinnas, kuhu viimane noorarst Tartu Ülikoolist saabus juba kolm aastat tagasi. Haigla vajaks kohe pea iga eriala spetsialiste – detsembri keskel otsiti näiteks kuue valdkonna arsti.

Vene keelt kõnelevaid arste ida poolt pole samuti enam võimalik Eestisse tööle saada, sest viimaste aastate muutused bürokraatias nõuaks neilt dokumentide täielikku kattuvust või eestikeelset residen shy;tuurieksamit.

Väga hea meel on selle üle, et žürii otsusel läks II koht ravimiloole. Ravimite hinnad ja kättesaadavus on arstide välismaale mineku kõrval olnud väga oluline teema. Nimelt kirjutas Merike Kungla pealtnäha lahendamatust vastasseisust ravimitootjate ja riigi esindajate vahel, kui kõne all on soodusravimite nimekiri.

Ühelt poolt loodavad ravimitootjad riigi doteeritavate retseptiravimite nimekirja saada järjest rohkem oma ravimeid ja kaubelda neile võimalikult kõrge hinna, teisalt seisab sotsiaalministeerium selle eest, et kulud oleksid võimalikult väiksed.

See aasta oli ajakirjanikele tänuväärne, pakkudes meditsiiniuudiste kirjutamiseks palju võimalusi. Mitte üksnes meie toimetus, vaid ka kõik muud meediakanalid jälgisid hoolega tervishoiuvaldkonnas toimuvat. Loodetavasti tuleb uus aasta veelgi huvitavam, kuid pakub ka positiivseid uudiseid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.