Terviseamet: süüdistaja ise ei soovinud menetlust

Aprilli alguses Eesti Päevalehes ilmunud artiklis süüdistas Inga Raitar teda opereerinud haiglat ebakvaliteetses ravitegevuses. Tänaseks on selgunud, et lugu puudutas Ida-Tallinna Keskhaiglat, kelle töös tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjon hiljem mingit süüd ei tuvastanud.

Eeldatavalt, kui raviasutuses on patsiendilt eemaldatud organ tema tahte vastaselt, tekkib toimunu lahendamiseks avalik huvi ja terviseamet alustab järelevalvet. Seekord seda aga ei tulnud. Miks?

Terviseameti esindaja Iiris Saluri selgitas, et kirjeldatud juhtumit ei võtnud nad menetlusse juhtumi kirjeldaja palvel, kes ütles terviseametile, et ta ei soovi juhtumi osas mingit menetlust.

"Ta ei avaldanud meile tervishoiuasutuse ega ka tervishoiutöötajate nimesid, kes tema poolt kirjeldatud juhtumiga seotud olid," ütles Saluri. "Lugu oli ühe inimese arvamus asjadest."

Aprillis tegi Ida-Tallinna Keskhaigla patsiendi poolt meedias ilmunud süüdistuse peale tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjonile taotluse hinnangu saamiseks kõnealusele raviprotsessile. Komisjon menetluse tulemusena haiglapersonali tegevuses süüd ei tuvastanud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.