Juulist on ravimitega reisimine lihtsam

Selle aasta 1. juulist jõustus sotsiaalministri 18.02.2005 määruse nr 31 muudatus, mis lihtsustab ravimitega reisimist, teavitas ravimiamet.

Isiklikuks tarbimiseks ravimite reisile kaasa võtmise lubade (sh Schengeni tunnistuse) taotlemise kord lihtsustub ning muutub ilma ravimiameti loata kaasa võtta ja saata lubatud ravimi originaalpakendi maksimaalne suurus.

Enam ei pea isiklikuks tarbimiseks ravimite reisile kaasa võtmise lubade (sh Schengeni tunnistuse) taotlemiseks oma raviarsti ja ravimi väljastanud apteegi poole pöörduma – piisab taotluse esitamisest otse ravimiametile, kes kontrollib ise retseptikeskusest ravimi väljakirjutamise ja apteegist väljastamise andmeid ning väljastab seejärel vastava loa.

Muudatus võimaldab alates 1. juulist ka ilma ravimiameti loata isiklikuks tarbimiseks kaasa võtta senisest suurema originaalpakendi talle määratud ravimit, v.a narkootiliste ja psühhotroopsete ravimitega reisimisel Schengeni riikidesse.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.