Iris Koort: ka vaktsineerimise vastasus on äri 

Perearst Iris Koorti sõnul räägivad vaktsineerimisvastased tihti sellest, et vaktsiinitööstus on äri, kuid tegelikult on äriks muutnud ka vaktsiinivastane liikumine, sest see võimaldab kliinikutel näiteks veenda vanemaid tellima oma laste tervise uurimiseks kalleid uuringuid, vahendas ERR.

"Tervisega on nii nagu vabadusega - kui ta on olemas, siis ei pane teda tähele. Nagu me oleme ära harjunud sellega, et Eesti riik on vaba, oleme me ära harjunud ka sellega, et Eestis pole epideemiaid. Meie ühiskondlik mälu on üsna lühike ja ilmselt pole ka meie vanavanemad meile rääkinud mida tähendab üks suur epideemia, mille käigus sajad lapsed surevad läkaköhasse või leetritesse," rääkis Koort "Vikerhommikus".

Tema sõnul on näiteks leetrid hakanud Euroopas ja Ameerikas suurte puhangutena uuesti levima ja selle põhjuseks on just vaktsineerimisvastane liikumine, mida seostatakse ekslikult nn ökoeluviisiga.

"Kardetakse kõrvaltoimed, mille kohta on juba aastaid tagasi liikvele legendid, mis on interneti vahendusel väga võimas relv. Paraku on inimesel omadus mäletada ja ka edasi levitada pigem negatiivset uudist. Kõik kunagised vaktsiini ohtlikkusega seotud müüdid on tegelikult ammu kummutatud ja tänapäeva vaktsiinid on kõik ohutud, aga need negatiivsed müüdid elavad edasi, mitmekordistuvad, neid levitatakse ja paraku on ka vaktsineerimisvastasus äri," rääkis ta.

"Kui vaktsiinivastased räägivad sellest, et vaktsiinitööstus on äri, siis samasugune äri on tegelikult ka vaktsineerimisvastasus. On olemas terveid kliinikuid, mis nn "eriuuringutega" üritavad vanematele selgeks teha, et nende laste kunagine raske haigus on tingitud just vaktsineerimisest," selgitas Koort.

Pikemalt ERRi uudisteportaalis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.