Komisjon tellis uuringu toetusmeetmete mõjust maa-apteekidele

Riigikogu sotsiaalkomisjon tellis analüüsi kahe kaalumisel oleva riikliku toetusmeetme mõjust apteekidele ja ravimite kättesaadavusele maapiirkondades.

„Toetusmeetmete eesmärgiks on kindlustada apteekide olemasolu maapiirkondades selliselt, et apteegiteenuse kättesaadavus võrreldes tänasega ei halveneks. Täna jääb 98%-le Eesti elanikest apteek 15 minuti autosõidu kaugusele,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Ta lisas, et sotsiaalministeerium teeb omapoolseid uuringuid ja ettepanekuid apteegiteenuse paremaks korraldamiseks. Pikhofi sõnul võtab sotsiaalkomisjon nii enda tellitud uuringu kui ka sotsiaalministeeriumi ettepanekud aluseks, et oktoobris hakata välja töötama eelnõu võimaliku toetusmeetme või toetusmeetmete seadustamiseks.

Septembris valmiv uuring peab sisaldama endas põhjalikku analüüsi kahest kaalumisel olevast riiklikust toetusmeetmest: maa-apteekide rahaline toetamine ja apteegiteenuse tegevusloa saamiseks täiendava tingimuse seadmine.

Esimesena nimetatud toetusmeedet ehk maa-apteekide rahalist toetust makstaks taotluse alusel ning raha selle jaoks saadakse linnades asuvate apteekide tegevusloa tasudest.

Teine toetusmeede näeb ette, et apteegiteenuse osutamise tegevusloa kõrvaltingimusena kehtestatakse ettevõtjale kohustus asutada struktuuriüksus ehk apteek maapiirkonnas ravimiameti nõudel.

Analüüsi käigus tuleb hinnata mõlema toetusmeetme rakendamise võimalikku majanduslikku ja õiguslikku mõju, nii ettevõtjatele kui riigisektorile.

Mais võttis riigikogu vastu apteekide korraldust puudutava seaduse, mis muu hulgas nägi ette, et 4000 või enama elanikuga asulas hakkas kehtima ajutine piirang, mille järgi saab seal kuni 2015. aasta 9. juunini apteeki avada ainult kohaliku omavalitsuse ettepanekul ja ravimiameti nõusolekul. Aastane ülemikuaeg nähti ette seetõttu, et välja töötada täiendavad lahendused apteekide ja apteegiteenuse kaitsmiseks maapiirkondades.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.