Välismaal töötamise tõendi on tänavu küsinud 34 arsti

Esimesel poolaastal on välismaal töötamiseks vajalikud dokumendid terviseametist välja võtnud 34 arsti ja 55 üldõenduse eriala spetsialisti. Kokku on vastavad dokumendid sel aastal väljastatud 108-le tervishoiutöötajale.

Arstlikest erialadest on välismaal töötamiseks vajaliku tõendi terviseametist enim küsinud üldmeditsiini esindajad - 14 arsti (peamiselt 1. kvartalil), järgnevad perearstid nelja esindajaga ja anestesioloogid kolme arstiga.

Kaks arsti on dokumendid nõutanud erakorralise meditsiini, pediaatria ja üldkirurgia erialal ning üks arst dermatovenerologia, gastroenteroloogia, lastekirurgia, oftalmoloogia, onkoloogia ja uroloogia erialal.

Hambaarstidest on tõendi välismaal töötamiseks küsinud 14 tohtrit.

Lisaks märgitud 55 üldõenduse esindajale on dokumendid väljastatud ka viiele ämmaemandale.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et kui selle aasta esimeses kvartalis sai terviseametilt kõnealused paberid 62 tervishoiutöötajat, siis teisel kvartalil juba vähem ehk 46. Enim vähenes esimese kvartaliga võrreldes just õendustöötajate lahkumine (1. kv 37 ja 2. kv 18), arste seevastu lahkus teises kvartalis kaks rohkem (1. kv 16 ja 2. kv 18).

Mulluse aasta jooksul võttis terviseametist välismaal töötamiseks vajalikud dokumendid välja kokku 303 tervishoiutöötajat, neist 118 arsti, 150 üldõde, kuus ämmaemandat ja 29 hambaarsti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

14. august 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuli 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.