Vassiljev: apteeke piiratakse, viinamüüki mitte

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Viktor Vassiljev leiab, et kui koalitsioon on apteegipiirangute poolt, siis alkoholiaktsiisi piisavalt ei tõsteta, kirjutab ERR.

Riigikogus apteekide asutamispiirangute üle peetud läbirääkimistel esines sõnavõtuga Keskerakonna fraktsiooni liige Viktor Vassiljev, kes tunnistas, et apteegipiirangute kohta pole tal midagi öelda, kuid on üht-teist öelda eile arutatud alkoholiaktsiisi tõstmise kohta.

Ta lisas, et Keskerakond on korduvalt teinud ettepanekuid alkoholi kättesaadavuse piiramiseks, kuid alati on keeldudes vastatud, et nii ahistataks Eesti tootjat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nagu me näeme, apteekide tegevuse piirangute sisseviimises ei ole mitte mingit probleemi, me lihtsalt arutame, eks ole, et on seal 500 meetrit, 400 meetrit nende vahed või mis iganes, aga seda võib küll piirata, vaata aga vaata! Nii et järelikult on see ravim siis kättesaadav või ei ole kättesaadav inimestele, pole tähtsust, peaasi et ta ikka viinuski kätte saaks! No muidugi, eks ta ole eesti vanasõna jah, et kui ei ole surmatõbi, siis tühja sest apteegirohust, eks ole, siis on ikka viinast abi," rääkis Vassiljev.

Poliitiku sõnul peaks energiat, mida praegu kasutatakse selleks, et apteekidele seada piiranguid või nihutada neid linnast maale, kasutama siiski ka alkoholi suhtes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.