Hiiumaa haigla eelarvekriisis, augustist kipub nappima ka palgaraha 

Täna, 4. juulil on Hiiumaal sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet, Eesti haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross ja Pärnu osakonna direktor Kaljo Poldov. Kokkusaamise üks olulisi teemasid on Hiiumaa haigla eelarveaugu katmine.

Puudujääk haigla eelarves tekkis pärast kiirabiteenuse üleandmist Põhja-Eesti Regionaalhaiglale tänavu 1. jaanuarist. Eelarveauk on suurusjärgus 130 000 eurot aastas.

Haigla omalt poolt on rakendanud kokkuhoiumeetmeid ja töökohti koondanud. Haigla pearaamatupidaja Vally Randviiru sõnul pole tänavu sellest erilist kokkuhoidu loota, kuna maksta tuli koondamistasusid ja palgale võtta ligi kümme uut töötajat. Varem ühildati kiirabi ja haigla valved, osutades nii teenuseid säästlikumalt.

Aastaid oli Hiiumaa haigla eelarve ülejäägis ja suudeti ka investeerida. Nüüd on küsimuse all, kas augustist suudetakse töötajatele veel palka maksta või mitte.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.