Tartu Tervishoiu Kõrgkooli on tänavu suur tung

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 321-le õppekohale sisestati SAISis suvisel vastuvõtuperioodil kokku 1979 avaldust, teatas kõrgkool. 

Märkimisväärseks saab nimetada õe põhiõppe Pärnu rühma avamist, kuna kolmekümnele õppekohale esitati 187 avaldust. Kokku esitati õe põhiõppe õppekava 140le õppekohale 877 avaldust.

Kõige suurem konkurss oli sarnaselt möödunud aastatele ka seekord hambatehniku õppekavale (20,3), millele järgnesid tegevusterapeut (11,6), ämmaemand (10,6), tervisedendus (9,2), optometrist (6,9) ja farmatseut (5,7). Konkurss rakenduskõrgharidusõppe õppekavadele oli keskmiselt 7,6 soovijat ühele õppekohale. Kutseõppes laekus kõige enam avaldusi hooldustöötaja õppekavale.

 „Peame väga oluliseks, et saame avada õe põhiõppe õppekava õpperühmi nii Kohtla-Järvel kui Pärnus ning rõõmustame selle üle, et iga aastaga huvi õe eriala vastu aina kasvab. Samuti tunneme heameelt, et kutseõppe koolitus kannab stabiilset iseloomu ning sel aastal saame lisaks erakorralise meditsiini tehnikute ja hooldajate koolitamisele hakata koolitama ka erilise ja erivajadusega laste lapsehoidjaid,“ sõnas õppeosakonna juhataja Jaana Sepp.  

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimub aastas kolm vastuvõttu. Lisaks eelpool toodud suvisele vastuvõtule toimus vastuvõtt talvel õe põhiõppe õppekavale rakenduskõrgharidusõppes ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavale kutseõppes. Kevadisel vastuvõtu perioodil toimus vastuvõtt eelnevalt kutseharidust omavatele õdedele.

Avalduste vastuvõtt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõppes 2. juulil. Avaldusi oli võimalik esitada alates 1. juunist, kuid kõige suurem hulk avaldusi esitati vastuvõtuperioodil 26. juunist 2. juulini. Kandideerida oli võimalik nii rakenduskõrgharidusõppe kui kutseõppe õppekavadele Tallinnas, Pärnus ja Kohtla-Järvel.

Erinevalt mitmetest teistest kõrgkoolidest tuleb kõigil Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli sisseastujatel läbida kõrgkooli astumiseks vastuvõtutest ja vestlus ning mõne eriala puhul ka vastuvõtukatse. Järgnevatel nädalatel asuvadki kõrgkooli vastuvõtukomisjonid kandidaatidega vestlema.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on rahvusvaheliselt tunnustatud tervise ja heaolu valdkonnas koolitust pakkuv riiklik rakenduskõrgkool. Kõrgkoolis saab õppida õenduse, tervisedenduse, farmatseudi, optometristi, hambatehniku, tegevusterapeudi, ämmaemanda ning kutseõppe erialasid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.