Sel aastal on Tallinna sünnitajad eelistanud ITKd

Tallinna sünnitusmajade võrdlus näitab, et kui Ida-Tallinna Keskhaigla on tänavu sünnitajate arvu pisut kasvatanud, siis Lääne-Tallinna Keskhaigla on neid käest andnud.

Ida-Tallinna Keskhaigla andmetel sündis selle aasta esimesel poolaastal 1907 last, mis on 49 last rohkem võrreldes eelmise aasta esimese kuue kuuga. Kui eelmise aasta juuli alguseks olid Ida-Tallinna Sünnitusmaja ämmaemandad vastu võtnud 1825 sünnitust, siis sellel aastal juba 1876 sünnitust. Kõige enam sünnitusi toimus aprillis, mil ilmale aidati 345 lapsukest.

LTKH Pelgulinna sünnitusmajas on selle aasta esimesel poolel sündinud 1670 last, eelmisel aastal oli samal perioodil 1634 last, nii et lapsi on tänavu sündinud pisut rohkem. Sünnitusi on selle aasta esimese kuue kuu jooksul vastu võetud 1652, eelmisel aastal oli sama näitaja 1607, teatas haigla kommunikatsoonijuht.

Kõige rohkem lapsi on tänavu sündinud juunikuus – 327. Eelmisel aastal oli lasterikkaim maikuu, mil sündis 331 last. Poisse-tüdrukuid on olnud praktiliselt võrdselt, poisse on esimese poolaasta peale sündinud 5-7 võrra rohkem.

 Kaksikuid on 2014. aasta esimese kuue kuu jooksul sündinud 18 paari, eelmisel aastal sündis esimese kuue kuu jooksul lausa 27 paari.

Mullu maikuust ei teguse kolmas Tallinna sünnitusasutus, Fertilitase erahaigla. Mullu oli mõlemas haiglas tunda, et sünnitajaid tuli aasta  teisel poolel juurde.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.