Südame tervist kahjustab juba vähenegi alkohol

Hiljutine uuring tõstab kahtluse alla laialt levinud uskumuse, nagu mõjuks väike alkoholinaps südamele hästi, vahendab ERRi teadusuudiste portaal.

Teadlased analüüsisid enam kui 50 uuringu andmeid, mis käsitlesid alkoholi tarbimisharjumuste ja südame tervise vahelisi seoseid enam kui 260 000 inimesel.

Kindel geenivariant mõjutab organismi võimet lõhustada alkoholi ning seostub ebameeldivate sümptomite, sh iivelduse tekkega. Sellist geenivarianti omavad inimesed joovad üldiselt vähem ja uuring näitas, et ka nende südame tervis oli parem.

Seega toimib alkoholi tarbimise alandamine südame seisundile igal juhul hästi. Vastavad tulemused ilmusid ajakirjas BMJ.

Kuivõrd suurte alkoholi koguste tarbimise kahjulikud toimed südame tervisele on hästi teada, levib inimeste seas uskumus, nagu võiksid väikesed alkoholi kogused avaldada veresoonkonna tervisele positiivseid toimeid. Antud töö lükkab sellise seisukoha ümber, näidates selget seost alkoholi tarbimise vähendamise ja südameveresoonkonna tervise paranemise vahel ning seda mistahes alkoholi koguste juures.

Alkoholi tarbimisega seotud uuringute läbiviimine on tavaliselt üsna keeruline, sest need põhinevad inimeste endi poolt antud tarbimisharjumuste hinnangul. Antud töö eeliseks oli sellest kitsaskohast möödahiilimine, hõlmates kindla geenivariandiga ja seeläbi ka väiksema joomisharjumuse eelsoodumusega inimesi.

Uuring järeldas, et juba vähesed alkoholi kogused võivad südame tervist kahjustada.

Loe lisa:

A little alcohol may not be good for your heart after all (msn Healthy Living).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.