Amööb hävitas noore Taiwani kontaktläätsekandja silmad

Taiwanis kaotas 23aastane tüdruk silmanägemise, kuna kandis kontaktläätsi ööpäevaringselt ega andnud silmadele rahu kuus kuud järjest, vahendab tarbija24.ee.

Arstid loodavad, et Taiwanis juhtunud jahmatav lugu aitab inimestel tähtsustada praegusest enam õigeid hügieenivõtteid kontaktläätsede kandjate seas. 23-aastane üliõpilane kaotas oma silmanägemise pärast seda, kui ostis läätsed, mille kandmisiga oli üks kuu, kuid jättis need oma silmadele kokku kuueks kuuks. See omakorda viis põletikuni,  mille põhjustasid amööbid, mis hävitasid tüdruku mõlemad sarvkestad, vahendab China Post.

Mikroskoopilist Acanthamoeba parasiiti leidub mullas, tolmus ja näiteks ka basseinides. Arstid usuvad, et naise põletiku põhjustajaks oli saastunud vesi, millega ta oma nägu pesi.

«Hapnikupuudus kontaktläätse ja silmapinna vahel võis põhjustada kattekoe hävimise. Kõigepealt tekkisid pisikesed haavandid, kuhu bakteritel oli lihtne siseneda ja põletikuline keskkond tekitada, edasi levis see juba ülejäänud silmaosadesse, mis lõi perfektse keskkonna pöördumatutele kahjustustele,» selgitas Tapei haigla oftalmoloogiaosakonna juhataja Daily Mailile.

Sarvkesta hapnikuga varustamine väheneb märgatavalt, kui läätsesid silmas ettenähtud ajast kauem kanda, eriti aga neil, kes läätsed silmas magama otsustavad minna.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

14. august 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuli 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.