Tartu Ülikooli senat jõudis akadeemiliste üksuste nimede osas üksmeelele

21. juulil 2014 kogunes Tartu Ülikooli senati uus koosseis, kus arutelu tulemusena jõuti üksmeelele akadeemiliste üksuste nimede osas ülikooli uues põhikirjas. Senat toetas kompromissi, kus 1. jaanuarist 2016 on ülikoolis neli valdkonda – humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, sotsiaalteaduste valdkond, meditsiiniteaduste valdkond ning loodus- ja täppisteaduste valdkond.

Tartu Ülikooli nõukogu otsustas 26. juunil 2014 panna senatis maikuus vastu võetud põhikirjale viivitav veto, mistõttu kogunes senati uus koosseis 21. juulil erakorralisele istungile, et leida lahendus akadeemiliste üksuste nimeküsimusele ning viia põhikirja sisse veel täiendavad muudatused.

Senat leidis akadeemiliste üksuste nimetamiseks lahenduse, mis arvestab parimal viisil üksuste soove ja vajadusi. Nelja suure valdkonna alla koonduvad teise tasandi üksustena instituudid ja kolledžid ning valdkonnavälised ülikooli asutused. Instituudi nimes võib senati otsusega kasutada sõna „teaduskond“. Instituutide, kolledžite ja ülikooli asutuste loomise (sh nimetamise), ümberkorraldamise ja lõpetamise otsustab senat.

Senat võttis ülikooli uue põhikirja koos parandustega teist korda vastu 17 poolthääle ja kahe erapooletu häälega.

„Kasutasime nõukogu viivitava veto otsusega saadud lisaaega maksimaalselt ära ning senat leppis täna kokku kompromissis, mis sündis akadeemiliste üksuste ettepanekute alusel ja rahuldab võimalikult paljude eri osapoolte huve. Ülikooli uue põhikirja vastuvõtmisega saab läbi järjekordne etapp seitse aastat tagasi alanud reformis, järgnevalt on võimalik jätkata arutelusid valdkonnasisese akadeemilise struktuuri moodustamise ja valdkonnasiseste allüksuste põhikirjade koostamise teemal – ka siin ootame akadeemiliste üksuste võimalikult aktiivset kaasarääkimist,“ ütles Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm.

Nõukogu peab senati poolt teistkordselt vastu võetud põhikirja kinnitama 30 päeva jooksul. Nõukogu poolt kinnitatud põhikiri jõustub 1. jaanuaril 2016.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.