Eestlased toetavad ukrainlastele esmaabivahendite saatmist

Tallinnas ja Tartus kogutakse kodanikualgatuse korras abi Ukrainale, saates valitsusvägede sõduritele kvaliteetseid esmaabivahendeid.

Ehtekunstnikust riigiametnik, tallinlane Andrus Rumm komplekteerib juba teist saadetist, vahendasid ERR uudised.

Rumm kirjeldas, et saadab Ukrainasse esmaabivahendeid, mis võiks lahinguväljal pääasta inimelusid.

Eesti aktsiaseltsi Galvi-Linda tehtud lahingmeediku pauna pakkis parameediku väljaõppega Rumm uusima versiooni þgutte massiivsete verejooksude sulgemiseks oludes, kus on kiire, nagu vastase tule all tegutsedes. Pauna lähevad ka haavatampoonid.

Veel lähevad meediku pauna rindkere haavaplaastrid, mis on mõeldud laskehaavade sulgemiseks. Lisaks saavad sõdurid nasofarüngeaaltorud ehk ninatorud hingamisteede lahti hoidmiseks ja ambukoti ehk käsihingatamisseadme. Igasse pauna mahub ka üks pakk Kalevi komme.

Välisministeerium peab kodanikualgatuse korras pakutavat abi oluliseks ja on seda võimaluse korral toetanud, aidates näiteks kohapealt koostööpartnereid otsida, sest abisaaja teab kõige paremini, mida tal vaja on.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.