Kuum ilm toob kiirabile tööd juurde  

Kuumakurnatus ja päikesepiste panevad inimesi sagedamini kiirabi poole pöörduma. Rannavalve on aga viimastel päevadel pidanud supluskohtades kokku viima kaduma läinud lapsi ja vanemaid.

Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas selgitas, et väljakutseid, mis oleksid seotud ainult kuumaga, ei saa teistest eristada, kuid konkreetselt kuumakurnatuse tõttu on kiirabi vajatud sellel aastal kokku 26 korral. Kuum ilm toob Adlase sõnul aga kiirabile muul moel tööd juurde, vahendasid ERR uudised.

"Esiteks on ilusa ilmaga pidutsejaid rohkem ja kus pidu seal ikka juhtub," nentis Adlas. Soojade ilmadega kaasnevad muidugi ka veeõnnetused ja liiklusavariid ning alkoholi joomise tagajärjel tekkivad traumad.

Teiseks ägenevad pikalt kestva soojalaine ajal paljud kroonilised haigused, kuna haige organism peab energiat kulutama kuumaga toime tulekuks, näiteks keha jahutamiseks, mis on päris energiamahukas töö.

Samuti lülitatakse kuuma ilmaga sisse kliimaseadmeid, mille vale kasutamine kutsub esile hingamisteede haigusi.

"Kõik see kokku annabki suvel sooja ilmaga kiirabile rohkem tööd, kui pilves jaheda ilmaga," ütles Adlas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.