Terve Eesti Sihtasutus kutsub üles HIV testi tegema

Terve Eesti Sihtasutus viib  25.-27. juulini läbi tasuta HIV testimised kolmes Eesti linnas. Testimistuuri eesmärk on julgustada inimesi tegema HIV kiirtesti ja tõsta täisealise elanikkonna teadlikkust HI-viirusest ja levikust.

Eestis on enam kui 8800 diagnoositud HIV-nakatunut ja hinnanguliselt 3000 inimest, kes ei tea oma HIV-nakkusest. HIV ei levi olmekontaktides. Küll aga on nakkuse oht suur kaitsmata seksuaalvahekorras.

Terve Eesti Sihtasutuse tegevjuht Hannes Lentsi sõnul on viimaste uuringute järgi Eesti koolinoored tublid ühed Euroopa tublimad kondoomikasutajad, kuid täisealise elanikkonna hulgas on endiselt palju neid, kes isegi uue seksuaalsuhte korral kondoomi ei kasuta, seades ohtu oma ja oma järgmiste partnerite tervise.

“Peamisteks põhjusteks, miks kondoomi ei kasutata on usk, et minu partneril pole HIV-nakkust. Kahjuks ei kaitse selline usk sind aga veel nakkuse eest” tõdeb Lents.

Kondoom on ainus viis end seksuaalvahekorras HIV-nakkuse eest kaitsta ja testimine on ainus viis teada saada, kas inimene on HIV-i nakatunud või mitte.

HIV kiirtesti tegemiseks piisab vaid mõnest veretilgast näpu otsast ning paarist minutist. Testimisi viivad läbi professionaalsed meditsiinitöötajad, kes vajadusel ka inimesi HIV-i osas nõustavad.

Ürituse raames saab asjakohast infot HIV-nakkuse ja selle leviku kohta ning jagatakse tasuta kondoome.


Testimised toimuvad:

25. juulil kell 14:00-18:00 Haapsalu Rimi parklas
26. juulil kell 12:00-17:00 Pärnu ranna-alal, klubi Sunset kõrval
27. juulil kell  13:00-18:00 Viljandi Statoilis

Testimistuuri viib läbi Terve Eesti Sihtasutus koostöös Tervise Arengu Instituudiga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.