Meditsiinilise transporditeenuse meeskond töötab ööpäevaringselt

Firma AndMar Medservice OÜ üks omanikke Margus Lehismets ütleb, et ehkki ettevõte loodi tänavu aprillikuus, on sõite olnud juba omajagu. Info teenuse kohta levib ja üha rohkem on neid, kes sõite tellivad. Meditsiinilist transporti pakkuva firma omanikeks on kaks väga pikaaegse kogemusega Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Ida-Tallinna Keskhaigla töötajat.

Idee luua taolist teenust tuli meestel igapäevatööd tehes ja nähes vajadust just niisuguse teenuse järele, kirjutab Harju Elu.

“Inimesed küsisid tihti, et kuidas kodust haiglasse saada, kui tegu pole kiirabi nõudva juhtumiga,” räägib Margus Lehismets. “Kindlasti ei asenda me kiirabi.”

Meditsiinilise transpordi pakkujaid on mõned üksikud Eestis veel. AndMar Medservice erinevus on selles, et transportimas pole mitte üks, vaid kaks inimest. “Meie meeskonnas on kaks inimest, kellest üks on meedik. Pika sõidu puhul saab meedik mõõta vererõhku, hapnikusisaldust veres, vajadusel anda hapnikku juurde. Sõidukis on elektrooniline vererõhumõõdik, termomeeter, pulssoksümeeter ja veresuhkru mõõtmiseks glükomeeter. Pikkade vahemaade puhul on väga oluline patsiente jälgida,” sõnab Lehismets. Nii ütleb ta, et Tallinnast Keilasse sõidu puhul polegi ehk mõõtmist tarvis, Tallinnast Tartusse või mõnda kaugemasse paika minekuks aga küll. Loo tegemise aegu saab Margus kõne, kus uuritakse Eestist Saksamaale sõidu maksumust.

Tavapärane on voodihaigete inimeste sõidutamine kodust plaanilisele ravile haiglasse, taastusravile hooldushaiglasse, kodust polikliinikusse konsultatsioonile, röntgenisse, hooldekodusse. “On ka sõite, kus viime memmed-taadid suveks maale,” lisab Lehismets. On kokkulepe ka Soomest saabuvate või sinna suunduvate klientide vedamise suhtes. Soomele lisaks on meeskonnal valmisolek sõidutada ka Läti ja Leedu kliente.

Igal juhul soovitab Lehismets uurida enne teenuse tellimist kohalikust sotsiaalosakonnast hüvitise saamise võimalust. “On sotsiaalosakondi, kes maksavad olenevalt inimese sissetulekutest kuni pool sõidust kinni, hüvitatakse kogu summa või ei maksta üldse midagi. Igal omavalitsusel on oma tingimused, inimene peab lihtsalt ise järele uurima,” räägib Lehismets.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.