Väikeses väinas ujujaid tabas punnitõbi

Orissaare pool Väikeses väinas ujumas käinud inimesed kurdavad pärast suplust, et keha on kattunud sügelevate punnidega. Sarnane saatus tabas ka mitmeid laupäeval Muhust Orissaarde ujunud sportlasi.

Samas on ka juba Saaremaa rannikul näha sinivetikat, mis võib mõjuda hullemini kui vaid mõne punni tekitamine. Väinameres ujunute punnide põhjustajaks arvatakse siiski olevat põhjast üles keerutatud muda, kirjutab Saarte Hääl.

Orissaare sadama kailt vett uudistanud Taimo Kirr ütles, et temani on jõudnud kuuldused sinivetikast. Kirr arvas, et kirdesse pööranud tuul viis vetika ilmselt minema, kui seda seal üldse oligi. Temagi märkis, et ujujatel tekitas lööve pigem põhjast üles kerkinud muda. Mees ise läbis laupäeval distantsi kaks korda, ehk siis ujus alguses Illikult Muhumaale ja sealt siis koos võistlejatega tagasi. Kolmandat korda võistlusel osalenud Kirr käis pärast ujumist end värskemas vees üle loputamas. Ebameeldivuste vältimiseks soovitas ta ka teistel pärast meres käimist

Väinaujumist deltaplaanilt jälginud Heiki Hanso sõnul oli õhust selgesti näha, kuidas ujujad põhjast muda üles keerutasid. Ka tema tuttavad kurtsid pärast ujumist punnide üle. “Ujujad oleks nagu parmupessa kukkunud, suured kuplad olid üleval ja sügelesid,” kirjeldas ta. Kuid eilseks oli lööve juba tagasi andnud. Hanso jaoks on tegemist üldisema probleemiga. “Kogu häda on selles, et keset väina on umbne tamm ees. Vesi on nii maas, et sinna hakatakse varsti suvilakrunte müüma,” rääkis Hanso. duši alla minna.

“Meile ei ole selle kohta infot laekunud,” ütles terviseameti Saaremaa esinduse vaneminspektor Inge Balin Orissaare punnide kohta.

Inspektorid käivad kontrollimas vaid ametlikke supelrandu ja seega Illiku kohta tal info puudub.

Terviseameti kinnitusel ei ole suplemine “õitsevas” veekogus soovitatav allergilistele inimestele, samuti väikestele lastele ja vanemas eas inimestele. Suplemisel tuleb vältida vee alla neelamist. Pärast suplemist vetikaterohkes veekogus tuleb end kohe duši all pesta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.