Hambaravihüvitiste süsteem võib muutuda

Tartu ülikoolis valmis äsja hambaravikorralduse analüüs, mille põhjal haigekassa juhatus otsustab, kuidas muuta Eesti hambaravi rahastamist.

Masu eel kadunud 300-kroonise üldtoetuse taastamist oodata pole, pigem võib uus hüvitis aidata väiksemapalgalisi ja sotsiaalselt nõrgemas olukorras inimesi. Midagi täpsemat ei ole veel teada, kuna otsustamise aluseks olev analüüs on alles verivärske, kirjutas Delfi
 
 Eesti inimeste hambad on viletsas seisus, kuna paljud ei saa endale hambaarsti juures käimist lubada. Haigekassa iga-aastasest patsiendi rahulolu-uuringust selgub, et mullu kurtis 59% ehk üle poolte küsitletute, et hambaarsti juures käimist takistab selle hind. Veelgi enam: soovitusliku sagedusega ehk vähemalt korra aastas käib hambaarsti juures kõigest 36% elanikke. See näitaja on viimaste aastate jooksul vähenenud, sest 2012. aastal käis vähemalt korra hambaarsti juures 42% küsitletuid ja 2011. aastal 40%.

Haigekassa küsis uuritavatelt ka seda, miks vähemalt korra aastas hambaarstile ei jõuta. 47% mittekäinuid põhjendas, et neil pole hambaarsti lihtsalt vaja olnud, aga mitte just üllatavalt teatas 41%, et hambaarsti jaoks pole raha. Raha puudumise tõttu jätavad hambaarstile minemata kõige rohkem naised, üle 50-aastased ja mitte-eestlased.

Pikemalt Delfis

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.