Ebola viirus võib levida Euroopasse

Lääne-Aafrikas sel aastal üle 670 inimese tapnud Ebola viirus on ohuks ka Suurbritanniale, hoiatas briti välisminister Philip Hammond.

Hammond teatas, et ta on probleemi arutamiseks kokku kutsutud erakorralise kohtumise ekspertidega, vahendasid ERR uudised.

Siiani ei ole ükski britt Ebola viirusesse nakatanud ning haigus pole ka Suurbritannia territooriumile jõudnud, kuid vähemalt Inglismaal on arstidel juba soovitatud Ebola viiruse sümptomite suhtes valvel olla. "Isikud, kellel tekib äkiline palavik, peavalu, kurguvalu või nõrkusetunne 21 päeva pärast viiruse leviku piirkondade külastamist, peaksid saama kohe arstide tähelepanu ning neid tuleks võimalike riskitegurite ja hiljutiste reiside kohta küsitleda," seisab arstidele saadetud juhistes.

Ebola viiruse epideemia sai alguse Guineast ning levis Libeeriasse ja Sierra Leonesse.

Viiruse esimesed sümptomid on palavik ning valutav pea ja liigesed. Viimases haigusestaadiumis tekivad sisemised ning välised verejooksud, kõhulahtisus ja oksendamine. Ebola viirushaiguse nakkusallikaks on haigestunud loomad (nahkhiired, ahvid, sead, okassead, antiloobid jm) ning nakatunud inimesed.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.