Narkomaanid päästavad kaaslaste elusid

Võib vaielda, kas projektina mõttekas või mõttetu, kuid kümme kuud pärast uimasti üledoosi surmade vähendamiseks Eestis alustatud narkomaanidele fentanüüli vastumürgi jagamist on elule tagasi võidetud kümneid inimesi.

Tallinnas Koplis Erika tänaval tegutsevasse süstlavahetuspunkti astus esmaspäeval sisse mees ja teatas, et nädalavahetusel päästis ta fentanüüli üledoosist neljanda inimese. Aga ta ei ole selles osas rekordimees, kirjutab Postimees.

«On üks teine mees, kes on viis korda nii teist elustanud,» ütleb uimastisõltlasi ja nende lähedasi elustama õpetav Tallinna infektsiooniarst Nikolai Jaroslavtsev. Ta räägib eelmisel sügisel Tervise Arengu Instituudi vedamisel alustatud projektist, kus uimastisõltlastele jagatakse sünteetilisest heroiinist ehk fentanüülist saadud üledoosist kiireks elustamiseks kollases plastikkarbis ravimit naloksoon.

«Ma tean, et inimeste suhtumine sellesse on, et mis neist narkomaanidest ikka elustada, kuid mina lähtun humaansusest ja ütlen instituudile selle projekti eest suure aitäh,» ütleb infektsiooniarst. «Ma näen lihtsalt tulemust iga päev oma silmaga.»

Loe edasi Postimehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.