FDA kiitis heaks teist tüüpi diabeedi uue ravimi

Ameerika toidu- ja ravimiamet kiitis hiljuti heaks uue ravimi teist tüüpi diabeedi käsitluseks, kirjutas ERR Teadus.

Empagliflosiini võib kasutada nii eraldi kui ka koos seniste ravimitega vere suhkrutaseme kontrollimiseks diabeedi korral. Nimetatud ravimit tuleks rakendada koos elustiili muutustega, sh tervisliku toitumise ja regulaarse füüsilise aktiivsusega. Ravimi ja elustiilimuutuste kombineerimine võib parandada teist tüüpi diabeeti põdevate inimeste seisundit.

Ameerikas kannatab praegu üle 26 miljoni inimese teist tüüpi diabeedi käes, moodustades umbes 90 protsenti kõigist diabeedijuhtudest. 

Uus ravim kuulub ainete rühma, mis alandavad glükoosi tagasiimendumist neerudes, st et glükoosi väljutamine neerude kaudu suureneb ja vere suhkrutase alaneb. Uue ravimi ohutust ja tõhusust on testitud peaaegu 4500 teist tüüpi diabeeti põdeva patsiendiga läbiviidud katsetes. Toimeaine võib vallandada dehüdratatsiooni, alandades vererõhku, tekitades uimasust ja halvendades neerufunktsioone.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.