Kiirabi käib iga päev kuumarabanduse või päikesepiste saanud inimesi turgutamas

Tallinna kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul saavad meedikud praeguste kuumade ilmadega iga päev umbes viis väljakutset kuumarabanduse või päikesepiste saanud inimestele, kirjutas Delfi.

"Kuumarabandustega bussis, trammis või trollis ei ole kiirabi sel aastal kokku puutunud, küll aga oleme iga päev aidanud kuuma tõttu umbes viit patsienti. Enamus neist on vajanud ka haiglaravi," rääkis Adlas Delfile.

Adlase sõnul on kuumarabandust esinenud kõikides vanusegruppides. On lapsi, kes on täiskasvanutega liiga kaua rannas olnud ning on ka noori inimesi, kes teevad sporti või on väljas tööl. Samuti satub kiirabi hoole alla keskealisi napsitanud härrasmehi, kes on jäänud pingi peale magama, ning mõistagi ka eakamaid inimesi.

"Tervet täiskasvanud inimest selline ilm ei mõjuta. Kui riietus on õige ning on piisavalt juua, siis tuleb organism 30-kraadise kuumaga väga hästi toime. Kui viibida vale riietusega lahtise päikese käes ning organismi jahutamiseks vett mitte juua, siis tekivadki terviserikked. Bussides on alati sõidetud ja on sõidetud ka umbes bussis. Et halb hakkaks, peab seal ikka kaua viibima," selgitas Adlas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.