Ebola kõrval on reisijate jaoks teisigi murelapsi

Jelena Rjabinina terviseametist kinnitab, et ebolast vaat et rohkem tekitab muret metsiku polioviiruse ehk poliomüeliidi (lastehalvatuse) levik, vahendab tänane Õhtuleht.

Juba kaks aastat tagasi on Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) tunnistanud poliomüeliidi leviku rahvusvahelise tähtsusega erakorraliseks olukorraks ning soovitab enne Pakistani, Afganistani, Kameruni, Süüriasse, Iraaki, Iisraeli, Ekvatoriaal-Guineasse, Etioopiasse, Nigeeriasse ja Somaaliasse sõitu olla kindel, et olete selle vastu vaktsineeritud.

Kuna vaktsineeritute hulk on aastatega vähenenud, kohtab peale poliomüeliidi Euroopas järjest sagedamini ka leetreid ja punetisi. WHO andmetel haigestuti tänavu I kvartalis Iirimaal, Lätis, Poolas, Venemaal, Hispaanias, Makedoonias rühmade viisi leetritesse.

Võrreldes kolme varasema aastaga suurenes Eestiski eelmisel aastal reisimisega seotud nakkushaiguste hulk. Kokku registreeriti 159 sissetoodud haigusjuhtu, 2012 aastal oli see arv 144. Põhiliselt nakatuti mullu soolenakkustesse. "Enamikku haigestumisi oleks vaktsineerimise või hügieeninõuded järgides saanud vältida," nendib Rjabina.

Nimelt soovitavad arstid vähemalt neli nädalat enne riskipiirkonda sõitmist pöörduda oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti. Viimased on Lääne-Tallinna keskhaiglas, Tartu ülikooli kliinikumi polikliinikus ja Pärnu haiglas.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.