Elitele makstakse kinni veel kuni 242 sünnitust 

Ehkki Tartu erakliinik Elite enam haigekassalt sünnituslepingut ei saanud, siis kokkuleppe järgi makstakse talle kinni vähemalt kuni 242 nende naise sünnitused, kes olid kliinikus enne 1. aprilli arvel.

Ravijärjekordade väljaostmiseks sõlmiti haigekassa I poolaasta tegevusaruande järgi leping 242 ravijärjekorras ootava sünnituse rahastamiseks Kliinik Elitega, kellega uueks lepinguperioodiks sünnituste osas lepingut ei sõlmitud.  II kvartalis esitas Kliinik Elite haigekassale 32 sünnituse raviarvet.

Kliiniku omanik ja juht Andrei Sõritsa selgitas, et kõik 242 ei pruugi neile sünnitama tulla, kuna esiteks võtavad nemad vastu täiskantud raseduse sünnitused, s.o vähemalt 35 nädalat kantud rasedused, ja teiseks osa naisi sünnitab nagunii mujal, oma kodukohas näiteks, ehkki on arvel olnud Elites.

Vaatamata tumedale tulevikule ei ole Sõritsa hetkel pidanud tegema kärpeid personalis, kuna sel aastal on sünnitusi olnud rohkem isegi kui aasta varem. Ja ilmselt jagub neid pea aasta lõpuni haigekassa poolt rahastatuna. Lisaks on sel aastal tulnud sünnitama naisi Venemaalt ja lihtsalt oma raha eest. Sünnitus maksab nende kliinikus umbes 1500 eurot.

Kohtusse pole Sõritsa haigekassa lepingute pärast pöördunud, sest ei näe sellel mõtet. Samas ta tunnistas, et kui patsiendi vaba liikumine Eesti sees kahe aasta jooksul teoks ei saa, on nende jaoks see force majore, ja ta on riigis väga pettunud. "Miks meie inimene on halvem kui Euroopa inimene. Lätti sünnitama minna saab, kuid Eesti sees valikuid piiratakse. Ja see ei puudutagi ju ainult sünnitusi," sõnas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.