Listerioos tappis Taanis 12 inimest

Taani võimude teatel  haigestus Hedehusene´is  asuva väikese lihafirma J¸rn A. Rullep¸lser A/S rulllihalõikudest vähemalt 20 inimest ning suri 12 inimest, vahendab tarbija24.ee

Taani veterinaar- ja toiduamet (F¸devarestyrelsen) kinnitas, et nimetatud firma tootelt leiti  Listeria monocytogenes bakterit, edastab The Local.

Ametnike sõnul on nüüdseks see lihatoodete firma suletud. Kuna J¸rn A. Rullep¸lser A/S tarnis oma toodangut ka teistesse firmadesse, siis uuritakse, kus veel võib bakteriga saastunud tooteid olla.

Senistel andmetel oli esimene listerioosi nakatumine 2013. aasta septembris. Veterinaar- ja toiduametini jõudis listerioositeade 26. juunil 2014.

Listeroosi haigestus 20 inimest, kellest üheksa olid naised ja 11 mehed. Nakatunute vanus jäi 43.–89. eluaasta vahele ning haigestunuid oli üle Taani.

Viimaste kuude jooksul kaotas listerioosi tagajärjel elu 12 inimest.

Listerioosi tekitab bakter Listeria monocytogenes. Tegemist on nakkushaigusega, mis levib eeskätt loomsete toiduainete kaudu. See bakter peab vastu liha töötlemisel ja sügavkülma panemisel.

Listerioosi sümptomiteks on palavik, seedehäired ja ajukelme põletik.

Taanis on alates 2006. aastast igal aastal olnud umbes 50-60 listerioosi haigestumise juhtumit. Seni kõige enam haigestunuid oli 2009. aastal -  100 inimest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.