Anu Kasmel: kes valitsuses vastutab alkoholisurmade eest?

„Kes vastutab isiklikult alkoholist tingitud surmade eest? See seadusemuudatus on täiesti kummaline. Ei tea, kellele see on kasulik?“ küsib terviseteadlane Anu Kasmel olles hämmingus justiitsministeeriumi avalduse peale, millega mõistab hukka näiteks Pärnu soovi keelata linna avalikus ruumis joomise.

„See, et avalikus kohas lubati alkoholi tarbimine on pisut kummaline, sest valitsus ise tellis Rohelise Raamatu, mis koostati paljude sektorite koostöös. Seal oli selgelt välja toodud alkoholitarbimisega seotud probleemid,“ ütleb Kasmel.

Tema sõnul on tervitatav, et omavalitsused tahavad seadust muuta, sest see näitab, et neil on vastutustunnet. „Rohkem inimesi jääb ellu,“ leiab terviseekspert. Päris kindlasti on sel seadusemuudatusel oma tagajärjed. Kasmel on kindel, et juba selle lühikese ajaga on olnud alkoholiga seotud surmasid rohkem kui piirangu ajal.

„Toon võrdluseks Soome ja Rootsi näite. Kui need riigid tahtsid Euroopa liiduga ühineda, siis EL soovitas kasutada leebemat ja ühtset alkoholipoliitikat, kuid Rootsi jäi kindlaks oma seadustele, aga Soome lasi rihmad lõdvemaks ja aasta pärast selgus uuringust, et oli lisandunud 600 surma. Soome meedias oli tookord diskussioon, et kes parlamendis vastutab isiklikult nende 600 inimese surma eest. Ka siin peaks algatama sama diskussiooni. Kes valitsuses vastutab alkoholisurmade eest? Minu arvates kõik need, kes vajutasid nuppu, et hääletada selle seaduse poolt.“

Loe edasi Pealinnast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.