Leht: Kas lastefond langes poliitmängu ohvriks?

Viis aastat Tartu raeplatsil kontorit pidanud Reformierakond peab septembrist loovutama oma ruumid TÜ kliinikumi lastefondile, mille nõukogus istuvad mitmed Isamaa ja Res Publica Liiduga seotud inimesed, kirjutas Tartu Postimees.

Tartu linnavarade osakonna majandamisteenistuse juhataja Eva Lääne sõnul lõpeb Reformierakonna leping linnaga augusti lõpus ning uue üürilise leidmiseks korraldati selle kuu alguses avalik enampakkumine.

12. augustil lõppenud konkursil osales neli pakkujat. Kinnisvarafirma OÜ Negentropy pakkus ruutmeetri eest 4,20 eurot. Samal pinnal jätkata soovinud Reformierakond 5,83 ja sisekujundusega tegelev Cocomari OÜ 6,02 eurot.

Konkursi võitis aga ülekaalukalt SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, kes pakkus ruutmeetri eest lausa 10 eurot.

Kui lisada hinnale käibemaks, hakkab lastefond ruutmeetri eest maksma 12 eurot. Lääne lisas, et tegelik üürituru ruutmeetrihind jääb selles piirkonnas 4 ja 6 euro vahele.

Lastefondi juhataja Sandra Liiv ütles, et ruumides plaanitakse avada heategevuslik butiik, kus hakatakse müüma inimestelt kogutud kasutatud lasteriideid. «Põhimõtteliselt on see pood, aga oleme kaalunud ka teisi tegevusi, mis meie eesmärkidega kokku lähevad,» rääkis Liiv.

«Sellised suured asjad on tehtud ikkagi koostöös nõukoguga. Loomulikult maksaksime nende ruumide eest hea meelega vähem, aga me tahtsime kindla peale välja minna,» lausus Liiv. Ta tunnistas üllatuslikult, et lastefond ei teagi veel, kust võtta raha kalli üüri maksmiseks.

Kuidas üldse sellisel juhul julgeti konkursil osaleda ja sedavõrd kõrget hinda pakkuda, kui pole kindlat rahastajat? «Ma ei teagi nüüd, mida selle peale kosta ...»  kohmetus Liiv. Pärast hetkelist pausi lisas ta: «Kuna meil on selliseid nõukogu liikmeid, kellel on tuttavaid ärimaailmas, siis on meil usk, et me leiame rahastaja.»

Aga kui ei leia sponsorit? «Kindlasti leiame. Või kui ei leia, siis kirjutame mõne projekti, aga pinnast me ei loobu,» lausus Liiv. Ta tegi ettepaneku, et kõnealusel teemal võiks ajalehes kirjutada alles paari nädala pärast, kui asjad on selgemad. Järgmisel hommikul (eile – toim) saatis lastefond ise välja pressiteate ja kuulutas uue poe tulekut.

Lastefondi nõukogusse kuulub kaheksa inimest ning osa neist on tõesti edukad ärimehed. Teiste hulgas Bigbanki omanik Parvel Pruunsild, kes on ühtlasi ka Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liige. Samuti kuulub nõukogusse IRLi liige Peeter Tulviste ning varem Isamaaliitu kuulunud kütuseärimehe Endel Siffi abikaasa Merli Siff.

Selline seotus tekitab paratamatult küsimuse, kas IRL oli tõesti valmis poliitilise võitluse nimel ohverdama TÜ kliinikumi lastefondi hea maine ning otsustas maksku mis maksab Reformierakonna raeplatsilt minema lüüa. Mäletatavasti katkestas Reformierakond viimaste kohalike valimiste järel IRLiga koalitsiooniläbirääkimised ja saatis varasema võimupartneri opositsiooni.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.