Rootsi arstid hakkavad nahavähiga võitlema mobiiltelefonide abil

Kui arstid võtavad kasutusele Rootsi teadlaste välja töötatud nahavähi tuvastamise meetodi, võib selle vähivormi ravi muutuda oluliselt kiiremaks, vahendas tarbija24.

Aastal 2012 kahekümnes kliinikus testitud meetod hõlmab endas mikroskoobiga varustatud nutitelefoni kasutamist, mis võimaldab arstidel teha potentsiaalsest melanoomist kiire pilt ja saata tulemused spetsialistidele hindamiseks edasi, kirjutab The Local.

Sahlgrenska ülikooli haigla nahaspetsialist Eva Johansson sõnas, et nahakliinikus õnnestus uue meetodi kasutuselevõtuga saavutada efektiivsem suunamine ja ilma nahavähita patsientide külastuste arv on vähenenud.

Testid näitasid, et pea kõigi suunamistega tegeldi tänu uuele tehnoloogiale 24 tunni jooksul, samas kui varem võttis see 4-5 päeva aega. Ka pahaloomulise melanoomi ravi ooteajad vähenesid - 46-lt keskeltläbi 14 päevani.

Göteborgi kohaliku lehe andmetel võidakse uus meetod laialdaselt kasutusele võtta juba järgmisest aastast.

Eva Johansson märkis, et kõiki nahavähijuhte saab ravida, kui patsient saab õigeaegselt diagnoosi ja ravi.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.