Depressioon on Parkinsoni tõve sage kaaslane

Parkinsoni tõve diagnoosi saanud inimestel esineb depressiooni ja ärevust kaks korda sagedamini kui ülejäänud elanikkonnas.

Ameerika uurijad näitasid ajakirjas Neurology avaldatud töös, et kuigi haigus võib olla depressiooni vallandajaks, jääb selline depressioon siiski sageli tähelepanuta ja ka ravita, vahendasid ERR teadusuudised.

Töös uuriti 423 hiljuti Parkinsoni tõve diagnoosi saanud patsienti, jälgides nende vaimset tervist kahe aasta jooksul. Uuringu algul esines patsientide seas 14 protsendil Parkinsoni tõbe; tervetel vabatahtlikel oli selline protsent hinnanguliselt 6.6.

Jälgimisperioodi jooksul avaldus patsientide rühmas tõus nii depressiooni esinemise arvukuses kui ka juhtude tõsiduses. Nii oli kahe aasta möödudes Parkinsoni tõve patsientide seas iga neljas inimene depressioonis. Neist 65-72 protsenti ei saanud aga mingit depressiooniravi.

Töö autorite sõnul on depressioon Parkinsoni tõve haigetel aladiagnoositud.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.